חוברות חדשות | מנגה | קטלוג הבקרוב | מנויים | הירקן | ביקורות | מי אנחנו | מפה

"קומיקס לכולם" - אומנים יוצרים למען הקהילהלחצו כאן לקטלוג
ההמלצות שלנו להזמנות מקטלוג הבקרוב


קומיקס וירקות קומיקס לכולם אומנים יוצרים למען הקהילה

קבוצת "קומיקס לכולם"
הוקמה על ידי רשת חנויות הקומיקס - "קומיקס וירקות"
בשיתוף עם מיטב יוצרי הקומיקס בישראל,
בשאיפה להפיץ את מדיום הקומיקס בארצנו
ככלי תרבותי וחינוכי, לשיפור הרגלי קריאה ולימוד שפה שנייה
וכאמצעי לבידור, הרחבת הדמיון והעלאת המורל.

חברי הקבוצה הם אמני קומיקס ידועים בארץ ובחו"ל,
המקדישים זמנם וכשרונם בהתנדבות,
להעברת סדנאות ופעילויות בתחום הקומיקס,
בנוסף לחלוקת חוברות פרי עטם, מוצרי ואיורי קומיקס מקוריים
לילדים בבתי חולים, נוער בסיכון ומשפחות במצוקה.

הקבוצה מונה אמני קומיקס מהשורה הראשונה כמו...

ערן אביאני
אהוד בר-אל
דורית מיה גור
מיכאל נצר
אורי פינק
ארז צדוק
אלית אבני-שרון
אבי בלייר

מוסדות המבקשים להזמין פעילויות התנדבותיות בתחום הקומיקס
מאיירים ויוצרי קומיקס המבקשים להצטרף, לתרום ולהשתתף בפעולות הקבוצה
אנשים פרטיים ומוסדות המעוניינים לתרום למען ילדי "קומיקס לכולם"
אנא צרו קשר עם "קומיקס וירקות" בחנות האם הממקומת ברחוב קינג ג'ורג' 40, תל-אביב. או בכתובת המייל cfa@cnv.co.il
לחצו כאן לדף הקבוצה של "קומיקס וירקות" בפייסבוק
לחצו כאן לדף הקבוצה של "קומיקס לכולם" בפייסבוק

ילדי "קומיקס לכולם" זכאים להנחות ומבצעים בחנויות "קומיקס וירקות" עם הצגת כרטיס מיוחד המחולק להם במסגרת הפעילויות ההתנדבותיות.


עודכן בתאריך: 27/02/11
פעילות של "קומיקס לכולם" בית החולים "דנה" לילדים
חברי קבוצת קומיקס לכולם שמחו לבקר ולאייר במסיבת גיבורי-על של מחלקת אונקולוגיה וכירורגיה בבית החולים לילדים ע"ש דנה. תודה עמוקה למתנדבות שירה ודנה העושות מצווה יום יום בבבית החולים הכי מטופח והכי קורע לב בעולם, תודה למיכאל נצר שהגיע במיוחד עם שלל פוסטרים מהממים של באטמן לחלוקה והקדיש לכל ציור את כל הלב, ולערן אביאני שעושה ביקורים חודשיים בבית החולים גם לבד ועומל ומארגן את כל פעילות קבוצת "קומיקס וירקות". לאבי בלייר שהצליח להעלות חיוך גם על פני הילדים הכי עצובים (למרות שלא בא עם חולצת הקבוצה) ול"קומיקס וירקות" שהקימו את הקבוצה ודואגים לספק חוברות לחלוקה, צלמת לארועים (אלית אבני-שרון), וכסף קטן לחניה. :-)לתמונות נוספות הכנסו לדף הפייסבוק של הקבוצה


עודכן בתאריך: 07/10/10
פעילות של "קומיקס לכולם" באירוע של עמותת "קו לחיים" ב"אולפנית ישורון"
ביום שישי, ה-01/10/2010, קבוצת "קומיקס לכולם" התארחה באירוע מדהים שערכה עמותת "קו לחיים" לילדים חולי CF ושיתוק ב"אולפנית ישורון" בפתח תקווה. מתנדבי העמותה השקיעו בליצנים, ידוענים, כיבוד רב, דוכנים והפעלות לילדים. מתנדבי קבוצת קומיקס לכולם - ערן אביאני, דורית מיה-גור, אורי פינק, ארז צדוק (שדאג להביא את הקבוצה לפעילות) ואבי בלייר, ישבו וציירו לצלילי ה-DJ הנמרץ שהתמקם לידם את הילדים והמתנדבים במקום. אלית דאגה לכיבוד למיקה ויובל דאג לכיבוד ושתייה לאומנים העומלים בחום הכבד.
לתמונות נוספות הכנסו לדף הפייסבוק של הקבוצה


עודכן בתאריך: 21/07/10
חבר חדש ב"קומיקס לכולם"!

אנו גאים ושמחים לקבל את פני החבר החדש בקבוצת "קומיקס לכולם", אבי בלייר - המאייר, האנימטור והאגדה.
אם אתם רוצים לדעת על מה כל ההתרגשות בואו ביום שישי ה-13 באוגוסט להשקת הקומיקס החדש והמופלא פרי עטו, "עין שעורה" - המספר על עלילות שני קיבוצניקים (מושבניקים?) בעיר הגדולה.
ההשקה תתקיים בחנות "קומיקס וירקות" בסניף תל-אביב, הממוקם ברחוב קינג ג'ורג' 40, החל מהשעה 10:30 בבוקר עד שעות אחה"צ.
שווה לבוא מוקדם ולבקש מאבי איור אישי - לא תתחרטו!
לחצו כאן לדף האירוע בפייסבוק


עודכן בתאריך: 05/07/10
פעילות של "קומיקס לכולם" במועדונית "איתן"
ביום ראשון, ה-04/07/2010, ביקרו חברי "קומיקס לכולם", ערן אביאני ואלית אבני-שרון במועדונית "איתן" בשכונת שפירא. הם הופתעו ושמחו לגלות מועדונית מטופחת, מושקעת ונעימה, עם ילדים מקסימים ומוכשרים שהשתתפו בפעילות בהתלהבות רבה.
לתמונות נוספות הכנסו לדף הפייסבוק של הקבוצה


עודכן בתאריך: 27/06/10
ארוע ה"קומיקס-ו-תרום" הראשון של "קומיקס לכולם" הוכתר כהצלחה מסחררת!

הגיע קהל רב ונדיב, שפינק בתרומות,הביא תמונות מהבית, באייפון ובפוסטרים וחיכה בסבלנות בתור לאיורים המהממים של אמני "קומיקס לכולם" שישבו ונתנו עבודה כאילו אין מחר. תודה רבה רבה לכל מי שהגיע ומשני צידי השולחן. לכל מי שהחמיץ או רוצה להגיע שוב, הצטרפו לקבוצה של קומיקס וירקות בפייסבוק לקבלת עדכונים למועדים נוספים של ארועים דומים.


ביום שישי, בעשר ורבע בבוקר, הסתמנה תכונה ברחבת חנות הקומיקס התל-אביבית "קומיקס וירקות", אנשים בחולצות שחורות עם הדפסה צהובה, התקבצו סביב כמה שולחנות והחלו לפרוק עטים, טושים, וניירות.
היה שם איש עם זקן ושיער ארוך שגרם לאשה אחת שהייתה לה יומולדת לבכות כשהוציא מתיקו דף נייר גדול עם ציור מושקע ויפהפה...


היה שם עוד בחור צעיר ונאה שסחב על גבו ונטילטור גדול ושני לבבות צהובים ענקיים שבנה בעצמו שהתבררו כקוקפות ומחזיקי דגלים נפלאים...


היה שם קאובוי צנוע שלא הרים את הראש לאף תמונה והיה שקוע בעבודה ובציורים לכל עובר ושב במרץ רב...
לחצו כאן לסיכום האירוע של ערן אביאני


מאוחר יותר הצטרף טייס חמוש במשקפיים וטושים משלו...
לחצו כאן לסיכום האירוע של ארז צדוק


ואיש ורוד בחליפת ספארי מאולתרת, כיאה לבילוי יום שישי בשמש התל-אביבית...


הקהל התחיל להגיע כבר בעשר, חלקם ישבו וחיכו כמו ילדים טובים...


הייתה שם גם ילדה אחת, שהיתה בטוחה שכולם באו בשבילה, והתפלאה מאוד שהם נעמדו עם הגב אליה בתורים תורים ארוכים, מנפנפים בניירות צהובים ותמונות לרפרנס שהדפיסו עוד בבית....


האנשים בחולצות השחורות הורידו את הראש, תפסו את הדפים, ולא הפסיקו לצייר במשך יותר מ-6 שעות רצוף!!! בהתעלמות מוחלטת מהחום, השמש או הצפיפות...


יצאו משם אנשים זורחים ומאושרים שאצו רצו להעלות את הציור הנהדר החדש שלהם לאיביי, יצאו משם חבורות צוהלות של מעריצי "זבנג", "פלאפלמן", "דדליין" ו"זולה", ובחורות שנפנפו במצלמות הדיגיטליות שלהן ומלמלו "הצטלמתי איתו!" ועל הכל ניצחו בבורקסיה מושלמת דני ויובל שישבו להם במזגן ואספו את התרומות שהצטברו, שילמו את הקנס לפקח החביב על שהוציאו שולחנות, והתעלמו בהפגנתיות מהעובדה שאחד האמנים בחוץ עומד כי אין לו כסא מתאים! לא נורא דני ויובל, יום נקם ושילם מגיע בקרוב...

בסוף היום נרשמו רווחים שמספיקים בדיוק לכיסוי הוצאות הדפסת חוברת הקומיקס שתחולק חינם לילדי "קומיקס לכולם" בבתי החולים והמוסדות בהם מתנדבים חברי הקבוצה
וגם קצת שיספיקו להדפסת חולצות לחברים חדשים בקבוצה לקראת הארוע הבא - הודעות תמסרנה בהמשך למי שירשם לקבוצה של קומיקס וירקות בפייסבוק או ייכנס לעמוד הזה לעידכונים שוטפים.

שיהיה שבוע נעים, היה לנו ארוע נהדר, מלא כוונות טובות, אנשים יפים ורוח נעימה... גם בלב וגם בצל.
לחצו כאן לצפייה בכל התמונות מאירוע ה"קומיקס-ו-תרום" של "קומיקס לכולם"!


עודכן בתאריך: 16/06/10
מפגש חברי "קומיקס לכולם" במוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס בחולון
ביום שלישי האחרון התארחו חברי "קומיקס לכולם" במוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס בחולון לגיבושון מחויך, החלפת סיפורים, טכניקות ועוגיות. במפגש נקבע תאריך ל"קומיקס-ו-תרום" הראשון של "קומיקס לכולם", שבמסגרתו יאיירו חברי הקבוצה, ממיטב אמני הקומיקס בארץ לפי בקשה ובתשלום מינימלי לכל דורש. בכספים שיאספו תודפסנה חוברות לחלוקה בבתי חולים ולילדי "קומיקס לכולם" באשר הם. פתחו יומנים - הספירה לאחור החלה! ביום שישי הבא, ה-25 ליוני, החל מ-10:30 ברחבה שלפני חנות "קומיקס וירקות" הממוקמת ברחוב קינג ג'ורג' 40 בתל-אביב, יחכו לכם אמני "קומיקס לכולם" - אורי פינק (זבנג), דורית מיה-גור (פלאפלמן), ערן אביאני (דדליין, ארינאה, סיירת 77), ארז צדוק (זולה), אהוד בר-אל (טטנופוביה) ומיכאל נצר (אורי און) עם כלי כתיבה, והרבה מצב רוח טוב.לחצו כאן לדף האירוע בפייסבוק


עודכן בתאריך: 16/06/10
"קומיקס וירקות" זקוקים לעזרתכם!
קבוצת "קומיקס לכולם" מגייסים אמני קומיקס ישראלים להעברת פעילויות, סדנאות והרצאות בנושא קומיקס, כמו גם חלוקת חוברות תוצרת עצמית ומוצרים בבתי חולים לילדים, מעונות לנוער בסיכון, ומוסדות לנזקקים.
במסגרת הפעילויות הללו, אנו מבקשים להוציא לאור חוברת, המאגדת בתוכה קומיקסים של חברי הקבוצה, דפי פעולה ועבודה, פרסום מכתבי וצילומי ילדים מפעילויות קודמות, לחלוקה לילדים בפעילויות ההתנדבותיות שלנו. לשם כך אנו זקוקים לתרומתכם שיכולה לבוא בצורת הדפסת דף פרסום שלכם בחוברת שתופץ בין אלפי ילדים ונוער ברחבי הארץ בתשלום של 500-750 ₪ (לא כולל גרפיקה) או אם אתם מכירים בית דפוס שישמח לסבסד פעילות ברוכה שכזו. נודה לכם אם תוכלו לפרסם או להפיץ את המכתב לגופים המתאימים, תודה.


עודכן בתאריך: 06/06/10
חבר חדש ב"קומיקס לכולם"!

לכבוד גדול לנו לקדם בברכה את אמן הקומיקס הענק הבינלאומי מיכאל נצר (מארוול, DC והצעירים שבכם מכירים אותו מהעטיפות של The Green Hornet האחרונות).
יום אחרי הצטרפותו כבר הטלטל נצר באוטובוסים מעיר הבירה, כשבאמתחתו צרור גליונות של "אורי און" האגדתי, חוברות של DC וטונה משמשים לחלוקה בפעילות במועדונית "מקום בלב" בשכונת שפירא בדרום תל-אביב.
ערן אביאני, דני אמיתי ודורית מיה גור, שותפיו לפעילות מספרים שמיכאל התקבל בתשואות רבות ואהבה גדולה על ידי הדור החדש של קוראי הקומיקס הצעירים, כמו גם על ידי המדריכים הנרגשים עצמם.
זה גם המקום להודות עמוקות ורבות לערן אביאני (דדליין, ארינאה, סיירת 77) שבין עיסוקיו הרבים, מוצא תמיד זמן לתווך בין הגופים שמזמינים אותנו ובין הקומיקסאים המתנדבים, לעמול על מערכי שיעור וחומרים לחלוקה ולהתייצב ראשון (ולעיתים גם לבד) לכל פעילות של "קומיקס לכולם". הרבה כבוד לאומן הצנוע הזה, שמצטלם כל כך כל כך גרוע!


עודכן בתאריך: 25/04/10
פעילות של "קומיקס לכולם" במרכז שניידר לרפואת ילדים
ב-21/04/10, קבוצת "קומיקס לכולם" המורכבת מהמאיירים: דורית מיה גור, ערן אביאני, ארז צדוק, אלית אבני ונציג קומיקס וירקות דני אמיתי, התארחו בבית חולים לרפואת ילדים שניידר בפתח תקווה. במהלך 3 שעות של פעילות המאיירים ציירו ביחד עם הילדים, ציירו את הילדים ועברו וחילקו חוברות קומיקס לילדים. הילדים מאוד נהנו וגם העקשנים מביניהם בסופו של דבר חייכו והשתתפו בפעילות. אין ספק שזאת לא הפעם האחרונה ש"קומיקס לכולם" מגיעים לשניידר.
לתמונות נוספות הכנסו לדף הפייסבוק של הקבוצה


עודכן בתאריך: 18/03/10
הפעילות הראשונה של "קומיקס לכולם" בבי"ס הירדן בשכונת התקווה
ב-16/03/2010 צוות הקומיקסאים: אורי פינק, דורית מיה גור וערן אביאני בליווי יובל שרון מצוות קומיקס וירקות והמאיירת אלית אבני-שרון התארחו בבית הספר "הירדן" שם התקבלו בהתלהבות רבה על ידי הילדים. הילדים, בגילאי 9-12, הקשיבו, ציירו, שאלו והתעניינו באמנים וביצירות שלהם בפרט ובקומיקס בכלל. הילדים, צוות "קומיקס לכולם" ומנהלת בית הספר נהנו מאוד, ציירו ביחד, למדו זה מזה, והכי חשוב, נוכחו לדעת שקומיקס זה באמת לכולם!
תודה רבה למאיירת אלית אבני-שרון על העזרה בארגון, בתכנון ובצילום.לתמונות נוספות הכנסו לדף הפייסבוק של הקבוצה